logo biomedycyna/></a></td>
  </tr>
  <tr>
    <td height=
 
 
 

Zakażenia bakteryjne

Grzybica
Nietolerancje
Pasożyty
Toksyny
 

Zakażenia bakteryjne

 

Borelioza

Boimy się ukąszenia kleszcza, bo wiemy, że  to one są odpowiedzialne za roznoszenie bakterii wywołujących boreliozę. To groźna choroba, która może prowadzić nawet do śmierci. Zagrożenie jest tym bardziej niebezpieczne, że trudno boreliozę rozpoznać. Objawy jej towarzyszące są  mało charakterystyczne i mogą wskazywać na różne schorzenia.

Nie lekceważ objawów!

Gdy pojawią się takie dolegliwości jak: złudzenia słuchowe, podwójne widzenie, nieuzasadnione odczucia wysokich lub niskich temperatur, paraliż twarzy, kłopoty z wyrażeniem myśli, skoki ciśnienia, bóle stawów, opuchlizny, dreszcze, gorączka.

Wymienione objawy nie dają jednak stuprocentowej pewności, że to borelioza jest ich przyczyną. Pamiętajmy, że podobne symptomy mogą towarzyszyć zatruciu przez grzyby, pasożyty, nieprzyswajalny gluten lub metale ciężkie.

Pamiętajmy, że borelioza jest stosunkowo rzadką chorobą, o wiele więcej osób cierpi z powodu pasożytów, zakażeń grzybiczych, niedoboru witamin i pierwiastków.

Dlatego warto przeprowadzić badanie organizmu! Przyjdź i upewnij się!

Helicobacter Pylori

Ta bakteria odpowiada za prawie wszystkie przypadki choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, może też przyczynić się do rozwoju nowotworu.

Działanie bakterii jest bardzo podstępne – zakażenie długo nie daje żadnych objawów. Jego początkiem może być tylko krótkie zapalenie przypominające zatrucie pokarmowe. Tymczasem bakteria wczepia się w błonę śluzową żołądka i ją osłabia, a cały organizm zatruwa produkowanymi przez siebie toksynami. W miejscu  jej usadowienia tworzy się stan zapalny, a później owrzodzenie.

Rozmnażająca się bakteria powoli dewastuje cały organizm. Jest to tym bardziej zatrważające, że według badań większość ludzi jest nosicielami bakterii helicobacter pylori.

Pamiętaj! Nie lekceważ!

Dręczące nas przez lata problemy żołądkowe mogą mieć też inne przyczyny – choćby grzybice jelitowe czy pasożyty. Dlatego warto skorzystać z badań specjalistycznym sprzętem stosowanym w medycynie środowiskowej, aby ostatecznie ustalić źródło dolegliwości i skutecznie je wyleczyć.

Jeżeli odczuwasz jakikolwiek dyskomfort ze strony układu pokarmowego – nie zwlekaj. Pamiętaj, że większość odporności organizmu ma swoje źródło w jelitach. Kiedy tam coś zaczyna źle działać, choruje cały organizm.

Dlatego warto przeprowadzić testy obciążeniowe organizmu! Przyjdź i upewnij się!

 
 
2013 BIO-MEDYCYNA.com | ul. Podwisłocze 30/4, 35-309 Rzeszów | tel. (17) 742 15 71 | tel. kom.: 519 647 547 | email: kontakt@bio-medycyna.com