logo biomedycyna/></a></td>
 </tr>
 <tr>
  <td height=
 
 
 

Zakażenia bakteryjne

Grzybica
Nietolerancje
Pasożyty
Toksyny
 

Co nas zatruwa...

 

Czy pomyślelibyście, że najbardziej niebezpiecznym źródłem toksyn dla każdego z nas jest złe pożywienie! 

To gorsze niż zanieczyszczone spalinami miejskie powietrze a codziennie każdy z nas sięga po takie produkty!

 • barwniki, konserwanty i utrwalacze,
 • za dużo tłuszczu i cukru albo soli
 • przetworzona i daleka od naturalnego pożywienia żywność
 • środki ochronne i nawozy – powszechne na przemysłowych uprawach owoców i warzyw
 • substancje pozwalające dłużej zachować świeżość – stosowane obowiązkowo w przechowalniach żywności i produktów spożywczych
 • wiele produktów przywozi się z odległych kontynentów, a w trakcie przechowywania i transportu są konserwowane różnymi substancjami.
 • zdarza się, że wraz z importowanymi owocami czy warzywami przyjeżdżają groźne pasożyty.

Wszystko to zjadamy obciążając żołądek, jelita, wątrobę i trzustkę.

Do tego dodajmy zażywane w dużych ilościach leki i środki przeciwbólowe. Wierzymy, że to dla zdrowia, tymczasem dla naszego organizmu są to dawki toksyn, z którymi coraz gorzej sobie radzi.

Żywność to jednak dopiero początek …

Nie mniej trucizn wnika do ciała przez skórę – źródłem zagrożenia są m.in. kosmetyki (wiele z nich zawiera bardzo szkodliwe substancje), pozostałości środków piorących i barwniki znajdujące się na odzieży. Natomiast przez błony śluzowe atakują nas substancje znajdujące się w powszechnie używanych środkach do czyszczenia łazienek czy kuchni.  

A takie mogą być konsekwencje

Sporo takich toksyn gromadzi się w organizmie, doprowadzając do uszkodzeń i chorób.
Do tego wszystkiego sami dokładamy jeszcze jedno – niezdrowy tryb życia. Mało ruchu oraz zbyt obfite i źle skomponowane posiłki zaburzają działanie układu pokarmowego, są przyczyną zaparć, a tym samym zatruć, bo zalegająca w jelitach treść pokarmowa fermentuje i wytwarza groźne toksyny.
I jak tu się dziwić, że przeciążony, słaby i podtruty organizm przestaje działać jak należy. Udowodniono, że toksyny to przyczyna większości chorób, w tym najgroźniejszych jak nowotwory. Ale toksyny też są odpowiedzialne za obniżenie nastroju, chroniczny smutek, lęki, a nawet depresję.

Nasza pomoc

Dzięki urządzeniom diagnostycznym specjalista potrafi określić gdzie trucizny się kumulują i jakie spustoszenia poczyniły. Mając tę wiedzę możemy poddać się zabiegom przywracającym równowagę i nauczyć się jak unikać najbardziej dla nas niebezpiecznych substancji.  W krótkim czasie każdy z nas może zmniejszyć obciążenia swojego organizmu i znów zacząć cieszyć się życiem.

 

 
 
2013 BIO-MEDYCYNA.com | ul. Podwisłocze 30/4, 35-309 Rzeszów | tel. (17) 742 15 71 | tel. kom.: 519 647 547 | email: kontakt@bio-medycyna.com