logo biomedycyna/></a></td>
  </tr>
  <tr>
    <td height=
 
 
 

Zakażenia bakteryjne

Grzybica
Nietolerancje
Pasożyty
Toksyny
 

Nietolerancje pokarmowe

 

To powinno wzbudzić Twój niepokój! 

Zjedzenie jabłka kończy się rewolucją w jelitach? Wypicie szklanki mleka skutkuje biegunką? A po zjedzeniu pszennej bułki brzuch staje się wzdęty i boli?

Jeżeli odczuwasz któryś z tych objawów, to możliwe, że twój organizm nie toleruje niektórych składników pokarmowych.  Najczęściej spotykane nietolerancje dotyczą:  mleka i jego przetworów (nietolerancja laktozy),  mąki i kasz (nietolerancja glutenu) oraz owoców (nietolerancja fruktozy).

Przyczyny

Nietolerancje pokarmowe wiążą się z tym, że w organizmie brakuje enzymów, które biorą udział w trawieniu nabiału, produktów pszenicznych lub cukrów owocowych. Efektem są właśnie biegunki, uciążliwe wzdęcia, bóle brzucha. Nie zawsze wiążemy te symptomy z nietolerancją pokarmową, czasem wydaje nam się, że coś nam zaszkodziło i nie zastanawiamy  co to było. Tymczasem nietolerancje pokarmowe po cichu wyniszczają organizm, doprowadzają do utraty wagi, awitaminozy, niedokrwistości, powodują ciągłe zmęczenie i zły nastrój, mogą powodować problemy z płodnością, choroby stawów i osteoporozę.

Nie lekceważ!

Dlatego lepiej nie machać ręką na powtarzające się „rewolucje jelitowe”, tylko sprawdzić co nam szkodzi. Niezawodną diagnozę otrzymamy poddając się badaniu za pomocą urządzeń MORA. Analiza charakterystycznego dla każdego człowieka pola elektromagnetycznego pozwoli stwierdzić czy przyczyną dolegliwości są nietolerancje niektórych pokarmów, czy też grzybice jelitowe lub inne źródła.

Nasza pomoc

Leczenie w przypadku nietolerancji polega przede wszystkim na wdrożeniu diety, która ogranicza lub eliminuje produkty mleczne, owoce z dużą zawartością prostych cukrów oraz kasze i pieczywa pszeniczne i żytnie. Ale specjalistyczna aparatura pozwala także częściowo złagodzić nietolerancję pokarmową i nawet gdy nieświadomie zjemy zakazany produkt w jakiejś potrawie nie będziemy odczuwać przykrych i wyniszczających skutków.

 

 
 
2013 BIO-MEDYCYNA.com | ul. Podwisłocze 30/4, 35-309 Rzeszów | tel. (17) 742 15 71 | tel. kom.: 519 647 547 | email: kontakt@bio-medycyna.com